Ղեկավարվելով Հայաստանի Հանրապետության աշխատանքային օրենսգրքի 158-րդ հոդվածով, 159-րդ հոդվածի 1-ին մասով, «Տեղական ինքնակառավարման մասին» օրենքի 31-րդ հոդվածի 9-րդ մասով, 35-րդ հոդվածի 1-ին մասի 24-րդ կետով և հիմք ընդունելով Աշոտ Խալաթյանի դիմումը (N Ա-4201, 31․03.2025 թվական)՝ որոշում եմ․
1․Արտաշատ համայնքի Քաղցրաշեն բնակավայրի վարչական ղեկավար Աշոտ Խալաթյանին տրամադրել 15.03.2025-15.03.2026 թվականների աշխատանքային տարվա ամենամյա նվազագույն արձակուրդը՝ 20 աշխատանքային օր տևողությամբ՝ 2025 թվականի ապրիլի 7-ից մինչև մայիսի 6-ը ներառյալ: Աշխատանքի ներկայանալ 2025 թվականի մայիսի 7-ին:
2.Արձակուրդի օրերին վարչական ղեկավարի պարտականությունները ժամանակավորապես դնել համայնքապետարանի աշխատակազմի զարգացման ծրագերերի, տուրիզմի, առևտրի սպասարկման և գովազդի բաժնի երկրորդ կարգի մասնագետ (ծածկագիր՝ 3.3-9, աշխատավայրը՝ Քաղցրաշեն բնակավայր) Աիդա Սարգսյանի վրա՝ առանց լրացուցիչ վարձատրության:
3.Հանձնարարել համայնքապետարանի աշխատակազմի ֆինանսատնտեսագիտական բաժնի պետի ժամանակավոր պաշտոնակատար Մերի Մելիքյանին կատարելու համապատասխան ձևակերպումներ: