Ղեկավարվելով «Տեղական ինքնակառավարման մասին» օրենքի 35-րդ հոդվածի 1-ին մասի 24-րդ կետով, Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2002 թվականի փետրվարի 2-ի «Հայաստանի Հանրապետության շենքերի և շինությունների կամ դրանց մի հատվածի գործառնական նշանակությունը փոփոխելու կարգը հաստատելու մասին» թիվ 88 որոշմամբ, հիմք ընդունելով Արարատի մարզի Արտաշատ համայնքի ավագանու 04 դեկտեմբերի 2024 թվականի N 340-Ն որոշումը և ուսումնասիրելով Հ․ Զաքարյանի 25/02/2025 թվականի թիվ ՃՀԱ/235/3918-25 հայտը, որոշում եմ.
1․Արտաշատ համայնքի Արտաշատ քաղաքի Ծ․ Իսակովի փողոց 101 շենք 12 հասցեում գտնվող, Հեղինե Մանվելի Զաքարյանին սեփականության իրավունքով պատկանող 61,3քմ մակերեսով բնակարանի նպատակային նշանակությունը փոփոխել հասարակական նշանակության, իսկ գործառնական նշանակությունը՝ առևտրի սրահի։
2.Հ․Զաքարյանը բնակարանի նպատակային և գործառնական նշանակության փոփոխության համար Արտաշատի համայնքապետարանի 900415004283 հաշվեհամարին վճարել է ընդամենը՝ 48390 /քառասունութ հազար երեք հարյուր իննսուն/ ՀՀ դրամ, որից՝ յուրաքանչուր 1քմ մակերեսով բնակարանի համար 100 ՀՀ դրամ /61,3քմ x 300 դրամ= 18390 ՀՀ դրամ/ և միանվագ վճար՝ 30 000 /երեսուն հազար/ ՀՀ դրամ:
3․Սույն որոշումից ծագող իրավունքները ՀՀ օրենսդրությամբ սահմանված կարգով ենթակա են պետական գրանցման։
4.Որոշման կատարման պատասխանատու համարել համայնքապետարանի աշխատակազմի քաղաքաշինության և հողաշինության բաժնի պետի պարտականությունները կատարող՝ Խ.Հովակիմյանին:
5․Որոշումն ուժի մեջ է մտնում ընդունման մասին դիմումատուին պատշաճ իրազեկելու օրվան հաջորդող օրվանից։